دبیرستان نمونه دولتی دخترانه شایسته (دوره اول)
اوقات شرعی


اوقات به افق :
اذان صبح
طلوع خورشید
اذان ظهر
غروب خورشید
اذان مغرب
 
درج مطلب
برگزاری نماز جماعت در نمازخانه مدرسه
 
نماز
برگزاری نماز جماعت از مهم ترین برنامه های پرورشی آموزشگاه بوده و تمامی سعی مسئول محترم آموزشگاه و همکاران در برگزاری هرچه با شکوه تر آن می باشد و با دعوت از امام جماعت  متدین و مقید به این امر توجه ویژه شده است. لذا از والدین محترم خواهشمند است در تشویق هرچه بیشتر فرزندان خود به شرکت در نماز جماعت درامر سعادت و هدایت فرزندانمان مساعدت فرمایند.
 
 
درج مطلب
توجه ویژه خداوند به نماز
نماز در بین عبادات از امتیاز خاصّی برخوردار است، خدای سبحان در آغاز دریافت وحی حضرت موسی (ع) ضمن اشاره به معارف کلی دین، نماز را انتخاب کرده و می‌فرماید:
«...اَقِمِ الصَّلاةَ لذکری » [۹]
«... نماز را برای یاد من بپا دار.»
از این آیه دو نکته روشن می‌شود:
۱) نماز اختصاص به شریعت خاتم الانبیاء (ص) ندارد.
۲) إقامه نماز باید برای یاد خدا باشد. [۱۰]
معنای خشوع در نماز[ویرایش]
"خشوع" به معنی حالت تواضع و ادب جسمی و روحی است که در برابر شخص بزرگ یا حقیقت مهمی در انسان پیدا می‌شود و آثارش در بدن ظاهر می‌گردد. قرآن کریم، خشوع را از صفات مؤمنین حقیقی بر شمرده است:
«الّذین هُم فی صَلاتِهم خَاشِعُون » [۲۸]
«آنها که درنمازشان خشوع دارند.»
یعنی اشاره به اینکه نماز آنها الفاظ و حرکاتی بی‌روح و فاقد معنی نیست، بلکه به هنگام نماز آن چنان حالت توجه به پروردگار در آنها پیدا می‌شود که از غیر او جدا می‌گردند و به او می‌پیوندند. چنان غرق حالت تفکر و حضور و راز و نیاز با پروردگار می‌شوند که بر تمام ذرات وجودشان اثر می‌گذارد، خود را ذره‌ای می‌بینند در برابر وجودی بی‌پایان، و قطره‌ای در برابر اقیانوس بیکران. [۲۹]
منب,:http://www.wikifeqh.ir/

 
 
تصویر گردان